Ako na estetickú záhradu

Každý, kto má záhradu, vie, že práca v nej nikdy nekončí. O čo frustrujúcejšie je, keď hodiny strávené pri trhaní buriny, hrabaní listov či kosení trávnikov neprinášali žiadne viditeľné výsledky. V tomto článku si predstavíme niekoľko tipov, vďaka ktorým bude vaša záhrada pôsobiť oveľa usporiadanejším a príjemnejším dojmom.

Rozdeľte záhradu na menšie časti

Ak máte záhradu v kopci, terasové rozdelenie je ideálnym riešením. Medzi jednotlivými časťami sa ponúka vybudovať nižšie múriky, na ktorých sa budú vynímať kvetináče s rôznymi druhmi kvetov. Počas chladných mesiacov máte možnosť použiť umelé kvety alebo iné dekorácie na dozdobenie múrikov.

Ďalším spôsobom, akým sa dá záhrada esteticky rozdeliť je vytvorenie malých chodníkov. Tieto cestičky zo štrku dodajú vašej záhrade ten správny honosný vzhľad. Navyše vďaka nim nemusíte kráčať po trávniku a roznášať tak počas daždivých mesiacov blato. Nezabudnite okraje chodníkov ohraničiť väčšími kameňmi, aby sa štrk príliš rýchlo neroztratil po trávniku alebo záhonoch.

Zmodernizujte nevyhnutné doplnky

Bez odvodu na dažďovú vodu sa v záhrade veľmi dobre fungovať nedá. To isté platí aj o odvode vody do kanalizácie. Táto nevyhnutná pomôcka pôsobí veľakrát nevkusne. Moderné revízne šachty tento nedostatok nemajú a ich umiestnením na vhodné miesto nič nepokazíte.

S modernými doplnkami súvisí aj predvídavé používanie postrekov na burinu. Šetrí to čas, ktorý môžete venovať iným činnostiam v záhrade.

Pokochajte sa pohľadom z lavičky

Umiestnením lavičky do záhrady naberie toto miesto iný rozmer. Poskytne vám priestor na obdivovanie svojho diela, ako aj na oddych po namáhavom dni. Najpraktickejšie je umiestniť lavičku do tieňa stromov.

Vhodnou alternatívou k lavičke je napríklad záhradná hojdačka. Tá vďaka tenkej strieške ani nevyžaduje blízkosť stromov a ochráni vás aj pred slabším dažďom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *