Ako vyčistiť dôkladne domácnosť

Upratovanie, umývanie, vysávanie, pranie,…. domáce práce, ktoré robíme stále dokola v snahe udržať si doma poriadok a čistotu. Aj keď to vo vašej domácnosti môže vyzerať čisto bezpečné to tam nemusí byť. Baktérie a vírusy môžu na vás striehnuť aj keď ste práve dokončili veľké upratovanie.

Podlahy

Chcete mať podlahu tak čistú “aby sa z nej dalo jesť”? Pri upratovaní sa zamerajte skôr na prostriedky, ktoré používate než na to koľkokrát ste zmyli podlahu. Sanytol na podlahy môže udržať vašu podlahu nie len čistú ale aj bez baktérií, ktoré by ste bežným prípravkom na podlahy nezničili.

Druhý spôsob ako sa zbaviť baktérií a patogénov na podlahe je použitie robotického vysávača. Vyberte si ale typ vysávača s UV lampou, ktorá dokáže zničiť baktérie.

Kuchyňa

Zvlášť si dajte pozor na kuchynskú linku. Salmonelóza je časté ochorenie bakteriálneho pôvodu, s ktorým sa v kuchyni môžete často stretnúť. Stačí ak infikovanú potravinu (mäso, vajíčka) položíte na linku a baktérie salmonelózy na nej zostanú. Čokoľvek čo príde následne do kontaktu s týmto miestom bude infikované. Platí to samozrejme aj pre iné patogény, ktoré môžu zostať na kuchynskej linke, kde sa pripravuje jedlo pre celú rodinu.

Ak linku vyčistíte prostriedkom s dezinfekčnými účinkami zničíte všetky patogény, ktoré by vás mohli infikovať.

Pranie

Blúzky, svetre, závesy, obliečky,…. odporúčaná teplota prania je pri väčšine vecí 30 alebo 40°C. Vaše oblečenie tak viac vydrží, udrží si svoje farby aj tvar a zároveň šetríte aj elektrickou energiou….. ale… Ak periete pri tejto teplote ste ohľaduplní aj k baktériám a vírusom, ktoré takéto teploty neusmrtia. Baktérie ale zničíte len ak bude prať pri viac ako 70°C. Ako prať tak aby ste si nezničili oblečenie ale zároveň zničili baktérie? Skúste sanytol na pranie, ktorý má dezinfekčné účinky. Môžete tak prať na nižšej teplote a zároveň zničíte aj odolné vírusy a baktérie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *