Ako zmeniť divočinu v záhrade na kúsok raja

Ako zmeniť divočinu v záhrade na kúsok raja

Sťahovanie sa do staršieho domu môže byť frustrujúce, no zároveň fascinujúce a plné možností na prerábanie. Tak isto aj záhrada. Možno v nej dlhé roky nikto nepracoval a teraz vyzerá ako džungľa plná chaosu a buriny. Chceli by ste ju zorganizovať, no neviete ako? Tu vám ponúkam pár tipov, ktoré vám pri upratovaní záhrady môžu pomôcť.

Mať plán je základ úspechu

Znie to trochu ako klišé, no je to tak. Spravte si aspoň približný nákres záhrady, ktorú si predstavujete. Potom si vypracujte postup sadenia, betónovania, siatia trávy a podobne. Pokiaľ nie ste skúsený, odporúčam vám nechať si poradiť odborníkom. On vám povie v akom poradí treba zasadiť trávu a kedy spraviť priestor pre záhony. S vypracovaným plánom už to pôjde jedna radosť. 

Betónové ploty

Je pravda, že betónový plot nie je každého šálka kávy. Môže pôsobiť chladne a odmerane, no taktiež nemusí. Výhodou je, že jeho vnútornú aj vonkajšiu stranu si môžete ozdobiť ťahavou rastlinou a ozvláštniť tak svoje prostredie okolo domu. Plot z betónu vám na taktiež  zabezpečí dokonalý pocit súkromia, najmä ak ste na pohľady ľudí hákliví.

Nebojte sa záhradu rozdeliť

Ak máte záhradu dolu kopcom, nebojte sa do nej výraznejšie zasiahnuť. Záhradní architekti majú veľa nápadov, ako využiť potenciál záhrady na plno a preto sa nebojte zariskovať. Navyše, múrik s kvalitnými plotovými betónovými strieškami a priestorom na kvety spraví s vašou záhradou divy. Rozdelí záhradu a poskytne ďalší priestor na využitie. 

Zabráňte nežiadúcim návštevám zvierat

Každý, kto si kedy zakladal novú záhradu, vám povie, aké sklamanie vedia napáchať cudzie zvieratá. Žerú, udupávajú, ohrýzajú. My ako ľudia im nevie celkom zabrániť, no môžeme si svoje územie ochrániť. Vďaka kvalitným podhrabovým doskám sa zvieratá, najmä hraboše, nemajú ako dostať dnu. Taktiež poslúžia, keby si váš psík chcel spraviť výlet. Vďaka podhrabovým doskám sa mu to minimálne popod plot určite nepodarí:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *