Kvalitné semená či postreky sú základom bohatej úrody: Viete, ako si vybrať správne?

Čas záhradkárčenia je konečne tu a mnohí z nás sa s radosťou púšťajú do zveľaďovania, sadenia či hnojenia svojich záhrad. Aby úroda zeleniny a bylín bola bohatá a kvety hýrili celú sezónu krásnymi farbami, dôležitá je nielen správna starostlivosť, ale aj výsadba. S kúpou semien sa neuponáhľajte a spravte si najskôr prehľad. Zamerajte sa na to, aby boli semená na sadenie v čo najvyššej kvalite. To isté platí o postrekoch – tie kvalitné vám zabezpečia nielen bohatšiu úrodu, ale aj menej času stráveného ničením buriny.

Kvalitné semená na sadenie sú základom každého záhradníka, ktorý sa chce tešiť z bohatej úrody. Ak si totiž v prvotnom impulze nakúpite lacné osivo, ktoré za smiešne nízke ceny nájdete v každom supermarkete, môžete byť sklamaný. Faktom je, že práve nekvalitné semená majú za následok nízku úrodu, ktorá bude náchylnejšia na škodcov a choroby.

Platí to pri výbere semien nielen zeleniny či bylín, ale, samozrejme, aj semien okrasných kvetov. Majte teda vždy na pamäti, že zlý výber semien bude mať vplyv na celý proces rastu.

Ako si vybrať kvalitné semená na sadenie?

V prvom rade si spravte prehľad a s ničím sa neuponáhľajte. Našli ste značku semien, ktoré sú certifikované? Skvelé, presne také totiž do vašej záhrady chcete. Potešia vás vysokou klíčivosťou a zaručia úspešné pestovanie.

Rozhodujúcim faktorom pri výbere osiva je aj cena. Často nás môžu zlákať veľmi nízke ceny, no pozrite sa na to z druhej strany. Síce ušetríte na semenách zeleniny, bylín či kvetov, no následne z nich nemusíte mať žiadnu úrodu. Je to hop alebo trop, preto na začiatku radšej investujte do kvality. A ak si spravíte dobrý prehľad aj medzi internetovými e-shopmi, ručíme vám za to, že sa vám podarí nájsť certifikované osivá za výborné ceny.

Nepodceňte výber prípravkom proti burinám

Či už ste začínajúci alebo skúsený záhradník, spoľahlivé postreky na burinu budete pri práci v záhrade určite využívať. Pomôžu vám s ničením buriny a neželanej vegetácie, a vy tak budete mať o problém menej.

Prípravky proti burinám rovnako využijete aj na vašom trávniku. Ak chcete mať istotu, že postrek bude v dobrej kvalite, stavte na overené značky ako Agil, Kaput či Dicopur. Tieto prípravky fungujú na rovnakom princípe – po aplikácii zastavujú rast a vývin zasiahnutej buriny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *