Mačka alebo pes

Chceli by ste domáceho miláčika ale neviete sa rozhodnúť či to bude pes alebo mačka? Pokiaľ niektoré z týchto dvoch zvierat nepreferujete môže byť rozhodovanie o to ťažšie. Každé z týchto zvieratiek má iné nároky a iné potreby a ak chcete aby sa u vás cítilo dobre a nič mu nechýbalo mali by ste ich poriadne zvážiť. Ak máte radšej mačky ako psov alebo opačne máte o problém menej a vyberáte si zvieratko už len podľa pohlavia alebo rasy.

Mačka

Mačky sú v podstate domáce zvieratá, ktoré nepotrebujú venčenie ani každodenné dlhšie prechádzky vonku. Pokojne ich môžete chovať v dome alebo byte. Ušetríte tak dosť času, keďže nemusíte chodiť venčiť. Nevyžadujú si pozornosť tak často ako pes. Ak o vašu pozornosť budú stáť prídu za vami, ak nie tak ich nájdete na ich obľúbenom mieste.

Tak ako vyberáte lehno pre psa môžete aj pre mačku vybrať vhodný pelech. Keďže tieto zvieratá majú radšej vyvýšené miesta a pozerajú sa na všetko radi zhora umiestnite ho niekde vyššie. Určite nie na zem, tam sa nebude cítiť dobre a bezpečne.

Mačka toho zje menej. Ušetríte nie len na granulách a konzervách ale nepotrebujete ani vodítko či náhubok.

Pes

Psi sú síce trochu náročnejšie zvieratá na chovanie v dome ale o to vďačnejšie. Budú vás vítať keď prídete domov z práce, keď budú cítiť, že ste smutní prídu k vám, budú vám robiť spoločnosť nech robíte čokoľvek. Potrebujú ale pravidelné venčenie a aj dlhšie prechádzky. Nezabúdajte ani na výcvik psa, len tak vás bude pes poslúchať a rešpektovať. Na rozdiel od mačky, ktorá sa vycvičiť nedá.

So psom musíte chodiť von, priestor v dome alebo byte mu jednoducho nepostačuje. Preto si zaobstarajte vodítko, obojok a aj náhubok. Aj keď je pes spoločenské zviera potrebuje svoje miesto, kde bude mať súkromie a kde ho nebude nik rušiť. Pelechy pre psa vyberajte hlavne podľa veľkosti, zároveň by sa mali dať rýchlo a jednoducho vyčistiť.

Pravdou je, že pes toho zje viac ako mačka. Nezabúdajte ale, že ide aj o väčšie zviera, ktoré je celý deň aktívne. Spotrebuje viac energie a preto aj potrebuje viac jesť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *