Návrat k prírode aj vo vašom interiéri: Stavte na trend machových stien a obrazov

Machové obrazy alebo dokonca celé machové steny sú absolútnym trendom, vďaka ktorému si aj do vašich priestorov môžete priniesť kus zelene a prírody. Tento typ umenia, respektíve dizajnu je známy aj pod pojmom zelená stena a čoraz viac sa dostáva do kancelárií aj bežných domácností. Machové steny a obrazy každý priestor nielen skrášlia, ale tiež vám prinesú upokojenie a navodia príjemnú atmosféru. Dokonca niektoré štúdie potvrdili, že v obklopení machového umenia sme produktívnejší a kreatívnejší.

Sú zo stabilizovaného machu

Mach, ktorý sa používa na výrobu stien a obrazov, je 100 % prírodný, avšak upravený tak, aby vydržal dlhé roky. Vďaka stabilizácii, respektíve konzervovaniu, si svoj pôvodný vzhľad zachová 7 – 10 rokov bez toho, aby ste sa oň akokoľvek starali. Nemusíte sa teda obávať, že ak si do interiéru dáte machové obrazy, čakajú na vás povinnosti v podobe polievania, strihania či rosenia.

Mach sa konzervuje procesom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a nepoužívajú sa pri ňom žiadne umelé či toxické chemikálie. Samozrejmá je aj úprava proti požiarom či ošetrenie proti hmyzu.

Mach v interiéry má množstvo výhod

Ako sme už spomenuli, machové steny a obrazy nielen super vyzerajú, ale tiež prinášajú množstvo benefitov. S kombináciou s nulovou starostlivosťou ide o vhodný doplnok skutočne kamkoľvek.

Možno sa bojíte toho, že vo vašich priestoroch nebudú mať machové steny dostatok denného svetla a časom stratia svoje vlastnosti či farbu. Na tieto obavy môžete rýchlo zabudnúť, mach totiž nepotrebuje žiadnu dávku denného svetla a stále bude vyzerať rovnako dobre a sviežo.

Machové steny a obrazy zvážte aj v prípade, že si vo vašom interiéri neviete dať rady s množstvom prachu. Majú totiž vlastnosti, ktoré dokážu odpudzovať prach, a to konkrétne pomocou prijímania a vydávania vlhkosti.

Na výber máte niekoľko druhov machu

Každý machový obraz či stena budú vždy iné a originálne. Existuje niekoľko druhov machu, ktoré sa spolu kombinujú a prepájajú. Medzi najobľúbenejšie a najkrajšie druhy machov patria:

  • Severský lišajník – tento druh machu pochádza z oblastí Škandinávie a je dostupný vo viacerých odtieňoch. Má skvelé akustické vlastnosti, preto sa s obľubou používa na machové steny a obrazy do kancelárií či obchodných priestorov.
  • Kopčekový mach – tento druh machu je sám osebe veľmi zaujímavý, no krásne vynikne aj v kombinácii s inými druhmi machu. Jeho tvar kopčeka zabezpečuje 3D vzhľad stien a obrazov, jeho farba je vždy rovnaká zelená.
  • Lesný mach – lesný mach môže byť plochý alebo s dlhými prameňmi, oba vyzerajú prirodzene a majú zaujímavú štruktúru. Najlepšie vynikne v kombinácii s ostatnými druhmi machu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *