Potrebuje exteriér vášho domova vylepšiť? Skúste toto!

Kúpili ste si nový dom alebo chcete dopriať nových nádych vášmu starému domu? Skúste niektorý z typov, ktoré vám odporúčame v článku. Získate tak množstvo benefitov. Napríklad teplejší a útulnejší domov, krajší výzor a závisť v očiach susedov. Pokiaľ máte možnosť, určite do toho choďte. Investícia do vlastného bývania je vždy dobrý nápad. Či už je to interiér, exteriér alebo práca na záhrade. V článku vám prezradíme, či je lepšia fúkaná alebo striekaná izolácia, prečo by ste mali zvážiť kúpu plastových okien.

Prečo investovať do izolácie?

Izolácia domu sa vykonáva počas stavby alebo pri rekonštrukcií. Zabezpečí vám, že z domu nebude unikať teplo. Taktiež získate lepšiu akustiku a krajší vzhľad. Ak zatepľujete nový dom, postačí vám aj klasické zateplenie pomocou polystyrénu.

Fúkaná a striekaná izolácia je skvelá pre nové ale hlavnej aj staršie domy. Dostane sa tak na miesta, kde klasický polystyrén nie. Taktiež sa dá použiť aj v interiéri rodinných domov či iných stavieb.

Fúkaná či striekaný?

Rozdiel v týchto dvoch typoch izolácií je ten, že fúkaná izolácia je ekologickejšia. Vyrába sa z prírodných materiálov. Neničíte tak životné prostredie a ani svoje zdravie. Dokonca sa jednoducho odstraňuje z povrchov.

Naopak, striekaná izloácia je vyrábaná prostredníctvom chemickým procesov. Vzniká zmiešaním dvoch látok do jednej zmesi – polyuretán. Táto zmes sa rozkladá vyše 1000 rokov. Taktiež pri tomto druhu izolácie vzniká odpad z odrezkov, čo pri fúkanej izolácií nie.

Uniká vám teplo?

Spomínali sme, že jedná z výhod izolácie je, že sa vo vašom dome udrží teplo. K tomuto sa viaže aj druh okien, ktorými váš domov disponuje. Je rozdiel, či používate staré drevené okná, ktoré okrem toho že vŕzgajú aj prepúšťajú vzduch.

Namiesto nich sú výhodnejšie plastové okná. Či už z hľadiska estetickosti, jednoduchšieho otvárania a výbornej izolácie. Ak vám ostanú financie, po investícií do izolácie určite zvažte aj investíciu do plastových okien.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *