Domáce jedlo vs. granule - ktoré je to pravé?

Domáce jedlo vs. granule – ktoré je to pravé?

Mám zvieraťu radšej pripravovať domácu stravu, alebo sa spoľahnúť na granule z obchodu? Univerzálna odpoveď pravdepodobne neexistuje, no môžeme sa rozhodnúť na základe viacerých faktorov.  Takisto závisí aj od zvieraťa, ktoré máte doma. V tomto článku si ukážeme niektoré výhody a nevýhody u oboch variantoch výživy a rozhodnutie, bude už celkom na vás. 

Otázka času

Pokiaľ ide o časovú vyťaženosť, určité získavajú plusový bod granule. Či už ide o krmivo pre psa alebo krmivo pre mačku, je časovo úspornejšie kúpiť a dávkovať produkt z krabice, ako zháňať recepty s dostatočnou výživovou hodnotu a následne ich variť. V prípade, že vlastníte králika a bývate v byte, ide aj o dosť logistický náročný problém. Vtedy je králičie krmivo celkom na mieste. Pokiaľ však ste časovo flexibilný, tak by pre vás varenia o jedného tvora navyše nemusel byť problém. 

Vyváženosť stravy

Pre majiteľa psa alebo mačky, ktorý nemá záľubu v študovaní nutričných hodnôt potrebných pre dané zviera, je jednoduchšie znova staviť na granule. Avšak nie každá značka je zárukou zdravého žrádla a preto je treba vytypovať si, ktoré granule robia vášmu zvieratku dobre, a ktoré sú len atraktívne lacné. Úplnú istotu však získate, len keď budete jedlo variť sami. 

Chuť jedla

Jeden z mínusov, ktoré jednoduchšie kŕmenie granulami prináša, je ich chuť. Môže sa stať, že určite granule, ktoré nie sú dostatočne aromatické, vaše zviera odmietne jesť.  Na druhej strane, pri domácom jedle, je veľmi nepravdepodobné, že by hocičím pohrdlo. Raz darmo, domáce zvieratá sú vďační stravníci:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *