Doplnky, ktoré dodajú vašej záhrade čarovnú atmosféru

Záhradkárstvo stále patrí medzi pomerne rozšírené záľuby. Rozkvitnutá záhrada lahodí ľudskému oku a dopestovanému ovociu či zelenine sa nič kupované nevyrovná. Okrem estetickej a úžitkovej funkcie predstavuje záhrada aj miesto na relaxáciu. Vďaka týmto doplnkom sa stanú hodiny strávené na čerstvom vzduchu ešte o niečo príjemnejšie.

Hojdačka

Veľká záhradná hojdačka poteší všetky nohy unavené po ťažkej práci na záhonoch. S limonádou či kávou v ruke sa vám bude oddychovať ešte príjemnejšie. Na rozdiel od obyčajnej stoličky je zvyčajne vybavená látkovou strieškou, vďaka ktorej nebudete vystavení priamemu slnku.

Menšie deti na druhú stranu určite ocenia obyčajnejšiu hojdačku zavesenú na strome. Práve tá môže byť dôvodom, pre ktorý na chvíľu odložia elektroniku a rozhodnú sa zabaviť aj s kamarátmi vonku.

Pergola

Pergola s naklápacími lamelami spoľahlivo poskytne ochranu pred pražiacim slnkom alebo dažďom. Ani nepriaznivé počasie vás tak neprinúti zrušiť dohodnuté posedenie s priateľmi či rodinou.

V rámci šetrenia miestom predstavuje pergola s posuvnou strechou výhodnú voľbu. Je vhodná najmä pre domy so šikmou strechou. Dá sa doplniť aj o odkvapový systém, a tak vám dážď naozaj nemusí robiť starosti.

Pokiaľ máte záľubu v popínavých rastlinách, neváhajte nimi svoju pergolu skrášliť. Celému prostrediu to dodá exotický nádych.

Záhradné ohnisko

Nebola by to poriadna záhradná slávnosť bez ohniska. Aj vyhasnuté pôsobí v záhrade ako estetický doplnok, no horiace ohnisko je predzvesťou dobrej zábavy.

Ratanový nábytok

Ratanový nábytok predstavuje pohodlné sedenie, dostatočne odolné na to, aby zvládlo vonkajšie podmienky. Môžete si zaobstarať celú súpravu sedačiek spolu s menším či väčším stolíkom alebo samotné prútené závesné kreslo. Výber závisí od vašich osobných preferencií a množstva organizovaných záhradných posedení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *